ЕВА ЗОШТО ИЗНЕВЕРУВААТ ЖЕНИТЕ, КОНЕЧНО ОТКРИЕНА ВИСТИНАТА: Мажите ќе паднат од столче кога ќе слушнат

16.09.2023
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
ЕВА ЗОШТО ИЗНЕВЕРУВААТ ЖЕНИТЕ, КОНЕЧНО ОТКРИЕНА ВИСТИНАТА: Мажите ќе паднат од столче кога ќе слушнат

Нема јасни правила, но ова се најчестите случаи

Односите во љубовните врски често се сложени, но дури и кога се чини дека сè е бајка, секогаш постои страв од измама. Отсекогаш важело мислењето дека девојките изневеруваат со срце, а мажите со тело. Сепак, причината варира од личност до личност, од врска до врска.

Не може јасно и самоуверено да се тврди дека девојката ќе биде неверна, но анализата на експертите ги откри најчестите причини поради кои дамите влегуваат во паралелни врски или авантури иако се зафатени.

ОТСУСТВО НА СТРАСТИ
Жените кои не чувствуваат страст за својот маж имаат тенденција да го изневеруваат. Ова им е уште полесно отколку едноставно да раскинат и да излезат од врската. Дури и ако од сите други аспекти нивната врска е идеална, недоволната страст и привлечност се главната причина зошто девојките одлучуваат да ја побараат во прегратките на друг маж. Недостатокот на интимност може да влијае на жените повеќе отколку што мислите. Без разлика дали се работи за интимна врска полна со страст или прегратки и допири, отсуството на овој сегмент во врската може да биде поттик за тој лесно да ве замени.

СЕУШТЕ СТРАДА ПОРАДИ СВОЈОТ БИШ
Една од најчестите причини зошто девојките изневеруваат е тоа што сè уште го сакаат својот поранешен. Ако не го преболела, ќе те изневери во првата прилика ако мисли дека има шанси да се смири со него. Не можете да влијаете на ова и можете само да се надевате дека вашата љубов е доволна да го преболите, пишува Men’s Magazine.

МОНОТОНИЈА
Ако вашата врска стана монотона, девојката ќе сака малку возбуда. Тоа не значи дека секој ден треба да имате возбуда како да сте во забавен парк, но важно е постоењето на иницијатива. Обидете се да ја израдувате со она што го сака. Без разлика дали тоа е нешто мало како купување цвеќе, појадок во кревет или организирање возбудлив викенд за двајца. Обидете се да внесете непредвидливост во вашата врска.

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата