Драма во Кина: Автомобил пропаѓа во вода, маж спасува жена во последен момент (ВИДЕО)

10.07.2024
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Драма во Кина: Автомобил пропаѓа во вода, маж спасува жена во последен момент (ВИДЕО)

Кина последниве денови беше зафатена од поплави, па нема да чуди доколку драмата се одвива таму.

На почетокот гледаме дека автомобилот е целосно во вода, а бришачите се уште работат. Еден човек храбро скокнал и почнал да го крши прозорецот на страната на возачот.

Неколку моменти пред автомобилот да исчезне во матната вода, тој ја извлекол несреќната жена од кабината и безбедно ја однел на брегот.

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата