Девојка истражува неверојатни места под вода- открива потонати авиони и автобуси (ВИДЕО)

10.07.2024
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Девојка истражува неверојатни места под вода- открива потонати авиони и автобуси (ВИДЕО)

Таа сака нуркање, истражување на остатоци и темни пештери.

За време на нејините авантури, кои дефинитивно не се за секого, таа не користи боци со кислород - затоа што слободно нурка.

@kendraunderwaterr Replying to @crbrown930 they call me #mermaid 🧜🏼♀️ #cavediving #replyingtocomments #underwater #florida #tunnel #swimthroughs #fyp ♬ The Little Mermaid: Part of Your World - Geek Music

Имајте на ум дека многу гледачи напишале дека „се чувствуваат клаустрофобично“ додека ја гледаат нејзината снимка, па бидете внимателни.

Кендра подеднакво ужива во истражувањето на подводните тунели во Флорида Спрингс или потонатиот училишен автобус во каменолом во Охајо.

@kendraunderwaterr Feelin trendy 🙃 #albumcover #CapaDeAlbum ♬ original sound - LT_Crowd killers

Истакнува дека „го сака мирот што го има под вода“, како и дека ужива во малите простори. Со текот на времето, таа научила да го задржува здивот до три минути, додека нејзините нуркања не траат подолго од 1,5 минути.

Таа додава дека никогаш не нурка сама, односно дека ја придружуваат двајца колеги, пренесува Daily Mail.

@kendraunderwaterr So many ask how and why I would dive deep into caverns and hold my breath forever 😆 I love it. More than anything in this world, I love to be underwater. When surrounded by so much beauty, you tend to forget that you have to breathe. ##freediver##freedive##girlsthatdive##underwater##cavern##caverndiving ♬ Do What You Love - Josh Ross

„Тоа е правило број еден кога нуркате. И секогаш го почитувам. Никогаш не знаеш што може да се случи“, рече таа.

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата