Бугарската принцеза се појави во јавност, сите ги коментираат нејзините огромни мускули(ФОТО)

6.06.2024
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Бугарската принцеза се појави во јавност, сите ги коментираат нејзините огромни мускули(ФОТО)

Калина, која ретко се појавува во јавноста, неодамна беше видена со сопругот Китина Муњоз и синот Симеон Хасан Муњоз во Софија.

Веднаш по објавувањето на фотографиите, на сите им падна во очи истото – нејзините мускулести раце.

Како што покажуваат фотографиите, Калина последниве години се посветила на тренинзите. Веќе во 2017 година, кога беа објавени нејзините фотографии од плажа во Бугарија, Калина имаше затегнато тело, но тогаш мускулите на нејзините раце не беа толку изразени.

Калина е единствената ќерка на кралот Симеон II. и неговата сопруга Маргарита, а е родено во Мадрид во 1972 година, како нивно петто дете. Во октомври 2002 година, принцезата се омажила за Муњоз, познат шпански морепловец и истражувач. Нејзиниот сопруг е 14 години постар од неа. Тие добија син во 2007 година, а Калина го именуваше по нејзиниот татко.

Често по објавувањето на нејзините ретки фотографии, многу луѓе го коментираат нејзиниот нос. Иако се шпекулираше дека Калина го оперирала носот, сепак тоа не е точно. Таа се здобила со полесна повреда кога ги скршила забите. За време на лекувањето ѝ се развила инфекција на вилицата, па морала да оди на сериозна операција за да спречи ширење на инфекцијата. Тоа влијаело и на изгледот на нејзиниот нос.

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата