Вонреден надзор во Клиничка болница – Битола и во Детска клиника

Вонреден надзор во Клиничка болница – Битола и во Детска клиника

19.6.2024

Вонреден надзор во Клиничка болница – Битола и во Детска клиника...
Извештај: Загадувањето на воздухот е поврзано со речиси 2.000 смртни случаи на деца дневно

Извештај: Загадувањето на воздухот е поврзано со речиси 2.000 смртни случаи на деца дневно

19.6.2024

Речиси 2.000 деца умираат секој ден поради здравствени проблеми поврзани со загадувањето на воздухот - втор најголем ризик фактор за рана смрт во светот, се вели во извештај објавен денеска од Институтот за здравствени ефекти со седиште во
„Мерсер“: Најскапи градови за живот во 2024 година

„Мерсер“: Најскапи градови за живот во 2024 година

19.6.2024

Топ-листата беше објавена во понеделникот, па кинескиот град, исто како и во 2022. и 2023 година, и овојпат го зазеде местото број 1., додека пак, Сингапур е на второто место. Најголем дел од првите 10 најскапи градови за живеење се во Швај
Се обложи дека Роналдо ќе биде прв стрелец на ЕУРО 2024, очекува добивка од 840.000 долари!

Се обложи дека Роналдо ќе биде прв стрелец на ЕУРО 2024, очекува добивка од 840.000 долари!

19.6.2024

Конор МекГрегор, контроверзниот и славен некогашен УФЦ борец, деновиве повторно ја разбранува јавноста, но сега онаа фудбалската. Имено Ирецот вложи 60.000 долари дека Кристијано Роналдо ќе биде прв стрелец на ова ЕП. Ако навистина биде
Мицкоски: Вториот работен ден на новата влада ќе биде одбележан со инвестиција вредна 450 МИЛИОНИ ЕВРА

Мицкоски: Вториот работен ден на новата влада ќе биде одбележан со инвестиција вредна 450 МИЛИОНИ ЕВРА

19.6.2024

„Вториот работен ден на новата влада ќе биде одбележан со оваа инвестиција која има вредност од околу 450 милиони евра, нешто кое се нема случено кај нас, не само во полето на енергетиката туку генерално во бизнисот една огромна голема странска инвестиција која ќе произведува 20% проценти од вкупното производство на електрична енергија и тоа ќе биде таа енергија обновлива со што правиме чекор кон комплетна енергетска неза...
Германски полицаец влета меѓу албанските фанови па го направи ова! (ВИДЕО)

Германски полицаец влета меѓу албанските фанови па го направи ова! (ВИДЕО)

19.6.2024

Германски полицаец и тоа како се прослави кај албанските фанови. Имено денеска пред мечот со Хрватска, фановите на Албанија во Хамбург едноставно се загреваа за тоа што следува. И тогаш полицаецот влета меѓу нив, прво почна да игра со ни
Полувреме: Лаци за водство од 1:0, Албанците во транс, очајна Хрватска! (ВИДЕО)

Полувреме: Лаци за водство од 1:0, Албанците во транс, очајна Хрватска! (ВИДЕО)

19.6.2024

Што се случува во Хамбург по првите 45.минути во меч од групата – Б? Толку фалената репрезентација на Хрватска е повеќе од очајна и е пред елиминација. Затоа Албанија игра како во транс, во 11.минута Лаци стрелаше за 1:0 за водство на на
Потврдувањето на големата четворка фаворити за клучните места во ЕУ  се уште без консензус

Потврдувањето на големата четворка фаворити за клучните места во ЕУ се уште без консензус

19.6.2024

 Меѓу европските лидери продолжува играта на тронови, иако безмалку сите ја видоа Урсула фон Дер Лајен од Европската Народна партија со нов мандат на чело на Европската Комисија, а Роберта Мецола како старо – нова шефица на Европскиот Парла
Хари би се вратил во Британија, ама МЕГАН НЕ ДОЗВОЛУВА!

Хари би се вратил во Британија, ама МЕГАН НЕ САКА!

19.6.2024

Пред повеќе од четири години, принцот Хари
“Стојан Андов беше предводник на разумноста и трпеливоста со неговиот богат животен и професионален опит“

“Стојан Андов беше предводник на разумноста и трпеливоста со неговиот богат животен и професионален опит“

19.6.2024

Со едноминутно молчење во Собранието денеска му беше оддадена почит на првиот собраниски спикер Стојан Андов, кој почина вчера на 89-годишна возраст....
Милко Ѓуровски: Јас да бев на местото на Тадиќ немаше ни да влезам во игра!

Милко Ѓуровски: Јас да бев на местото на Тадиќ немаше ни да влезам во игра!

19.6.2024

Многу врева се дигна на ЕУРО, а пред се во јавноста во Србија по коментарите на капитенот на репрезентаццијата на нашиот северен сосед Душан Тадиќ за тоа дека не беше стартер. Потоа капитенот се извини до селекторот Драган Стојковиќ Пикс
Марко Розе и натаму ќе му биде тренер на Елиф Елмас!

Марко Розе и натаму ќе му биде тренер на Елиф Елмас!

19.6.2024

Марко Розе најмалку до 2026 година ќе биде стратег на Лајпциг. Ова денеска на своите социјални мрежи официјално го објавија од еден од најдобрите германски клубови. Ова значи дека Розе, кој го продолжи договорот, и натаму ќе му биде трен
Покажуваше двоглав орел, па доби ШУТ карта од УЕФА

Покажуваше двоглав орел, па доби ШУТ карта од УЕФА (Видео)

19.6.2024

Европската фудбалска унија (УЕФА) одлучи да му ја одземе акредитацијата на косовскиот новинар Арлинд Садику, кој ги провоцирал српските навивачи на Европското првенство во Германија....
Манфред Вебер реизбран за претседател на ЕПП

Манфред Вебер реизбран за претседател на ЕПП

19.6.2024

Актуелниот претседател на Европската народна партија (ЕПП), Манфред Вебер, повторно по четврти пат е избран за лидер на најголемата политичка групација во Европскиот парламент....
Една од првите мерки од новата влада ќе биде намалувањето на даноците на профит

“Една од првите мерки од новата влада ќе биде намалувањето на даноците на профит“ (ВИДЕО)

19.6.2024

Задоволството е големо што имам можност да присуствувам на стартот на една нова и надоградена приказна изразена во новата инвестиција на компанијата Киел.Во едни вакви тешки времиња би рекол дека не само што е мудра, туку и навистина смела одлука да се инвестира во државата, истана лидерот на ВМРО-ДПМНЕ во Тетово....
Вчитува...