Ужас во омилено грчко летувалиште- во морето во близина на Тасос е пронајден човечки череп

15.06.2024
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Ужас во омилено грчко летувалиште- во морето во близина на Тасос е пронајден човечки череп

Според крајбрежната стража, службениците на пристанишната управа на Тасос излегле на местото на настанот, каде со помош на приватен нуркач пронашле и собрале човечки череп, кој ќе биде испратен во лабораторија на обдукција, пренесува Прототема.

Прелиминарната истрага ја спроведува Првиот пристанишен оддел на Тасос при Централната пристаниште на Кавала.

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата