Уапсени двајца Турци осомничени за шпионажа на воени објекти на грчкиот остров Порос

18.09.2023
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Уапсени двајца Турци осомничени за шпионажа на воени објекти на грчкиот остров Порос

Според истите информации, турските државјани во саботата наутро кренале дрон над воените објекти, а кусо подоцна го напуштиле островот.

Весникот „Катимерини“ објави дека по потрагата биле пронајдени и уапсени, додека пак според грчката телевизија „Скај“, надлежните го оцениле случајот како особено сериозен, а истрагата ја презела Националната служба за разузнавање. /МИА

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата