Српскиот министер за одбрана го пречека Столтенберг во Белград

20.11.2023
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Српскиот министер за одбрана го пречека Столтенберг во Белград

Генералниот секретар на НАТО утре во зградата на Генералниот секретаријат на претседателот на Србија ќе се сретне со претседателот на Република Србија, Александар Вучиќ, по што ќе одржи заедничка прес-конференција.

Во рамки на посетата на Србија, Столтенберг во Владата на Република Србија ќе се сретне и со премиерката на Република Србија, Ана Брнабиќ, објави Телеграф.

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата