Србин не најал и напил во хотел, земал илегално средство за потенција и починал

8.07.2024
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Србин не најал и напил во хотел, земал илегално средство за потенција и починал

Мажот сето тоа го консумирал вечерта. Наводно, препаратот за потенција дошол од непроверен извор, а се работи за препарат кој со години нелегално се продава на српскиот пазар.

Срцето на човекот не можело да издржи таков товар и набрзо починал. Човекот бил мртов кога екипите на итната помош пристигнале на местото на настанот.

Не е познато дали мажот претходно имал здравствени проблеми и проблеми со срцето, пишува Уцентар.

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата