Серија мали земјотреси ја погодија Хрватска

22.02.2024
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Серија мали земјотреси ја погодија Хрватска

Интензитетот во епицентарот е проценет на V степен според ЕМС. Во 5 часот и 7 минути утринава земјотрес со јачина од 3,4 степени е регистриран и во Пељешац, југоисточно од Жуљан, а интензитетот во епицентарот, проценет од јачината, бил IV-V степени ЕМС, соопшти сеизмолошката служба. 

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата