Се судрија две возила од придружбата на хрватскиот јавен обвинител, во кого беше пукано

14.06.2024
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Се судрија две возила од придружбата на хрватскиот јавен обвинител, во кого беше пукано

Турудиќ доби полициска заштита откако на неговиот приватен автомобил беа откриени два куршуми. Од тогаш се вози со службено полициско „ауди“, а придружуван е уште едно теренско возило „фолксваген“,пренесува Јутарњи лист.

Од МУП потврдија дека несреќата во која беа оштетени две возила од опкружувањето на Турудиќ се случила на 9 јуни.

„При спроведување на мерки за обезбедување и заштита на заштитено лице на подрачјето на Сисачко-мославинската жупанија поради избегнување судир со патничко возило во сообраќајот, се случила сообраќајна незгода во која учествувале две полициски возила. Од полицијата потврдија и додадоа дека нема повредени, а дека никој не бил под дејство на алкохол.“

Не се знае каде отишол Турудиќ на денот на несреќата, ниту кој е виновен за сообраќајката.

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата