САД со осуда за акцијата на косовските власти и побараа итен прекин

26.05.2023
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
САД со осуда за акцијата на косовските власти и побараа итен прекин

„САД ја осудуваат акцијата на косовските власти да пристапат до општинската зграда на северот на Косово. Таа насилна мерка мора веднаш да престане“, напиша на Твитер амбасадорот на САД во Приштина, Џефри Ховениер.

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата