Позната е состојбата на повредените во сударот на товарен и патнички во тунел во Белград

17.05.2024
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Позната е состојбата на повредените во сударот на товарен и патнички во тунел во Белград

Тие поради видот на повредите се пренесени во Ургентниот центар, на клиниката за реанимација. Повредени се една жена и тројца мажи, објави Телеграф.

Уште девет лица биле прегледани, но не им било потребно болничко лекување.

За четворицата повредени кои се пренесени се смета дека се тешко повредени, но за среќа не се во животна опасност.

Според првичните информации, во патничкиот воз кој денеска се судри со товарниот воз во подземниот тунел во Белград имало шест патници, како и машиновозачот и кондуктерката. Сите се изнесени од тунелот.

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата