Орбан в четврток во официјална посета на БиХ

2.04.2024
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Орбан в четврток во официјална посета на БиХ

Орбан, како што е најавено, ќе биде пречеан на сараевскиот аеродром од страна на министерот за надворешни работи во Советот на министри, Елмедин Конаковиќ.

Потоа ќе следуваат разговори меѓу унгарската делегација и претседавачот на Советот на министри на БиХ, Борјана Кришто. /МИА

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата