Министер за полиција на Косово: Владата на Србија го финансира тероризмот

18.06.2024
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Министер за полиција на Косово: Владата на Србија го финансира тероризмот

Свечља на Фејсбук објави дека заедно со високи претставници на Министерството за одбрана на Косово и на косовската полиција го посетил најголемиот саем на безбедносната индустрија „Евросатор“ во Париз.

„Ќе го посетиме саемот со цел да ја подобриме нашата армија и полиција. Во овие тешки времиња со многу предизвици за демократијата и безбедноста ширум светот и со влада како што е српската, која го поддржува и финансира тероризмот, потребно е инвестирање во сигурна иднина“, напиша тој. /МИА

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата