Маж се полеа со бензин и се запали пред зградата на хрватската Влада

11.06.2024
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Маж се полеа со бензин и се запали пред зградата на хрватската Влада

Состојбата на повредениот засега се уште не е позната.

Очевидец за Јутарњи рекол човекот кој се полеал со бензин бил видно растроен.

Фото: Индекс.хр

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата