Масовна тепачка на тинејџери во Белград, тројца со тешки повреди, еден се бори за живот (ВИДЕО)

11.02.2024
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Масовна тепачка на тинејџери во Белград, тројца со тешки повреди, еден се бори за живот (ВИДЕО)

Како што дознава Телеграф.рс, најпрвин дошло до тепачка меѓу неколку лица при што биле употребени стапови и ножеви.

Најтешко повреден е 14-годишник. Тој се здобил со контузија на мозокот, расекотина на раката и шест убодни рани во пределот на глутеалната регија и две во грбот.

Итно бил пренесен во Ургентниот центар.

19-годишникот се здобил со повреди од удари со палка во пределот на главата. Засега не се познати повредите на 15-годишникот.

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата