Лајчак разговарал со претставници на меѓународната заедница во Косово за ситуацијата на терен

19.06.2024
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Лајчак разговарал со претставници на меѓународната заедница во Косово за ситуацијата на терен

„Ги ценам брифинзите на меѓународната заедница во Косово за ситуацијата на теренот и нивната проценка за следните месеци“, објави Лајчак на социјалната мрежа Х.

Лајчак не разговарал со премиерот Албин Курти.

Лајчак попладнево во Белград ќе се сретне со претседателот на Србија, Александар Вучиќ. /МИА

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата