Кинез избегал од затвор во Требиње- скокнал од 12 метри високиот покрив: Како да е мачка

19.11.2023
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Кинез избегал од затвор во Требиње- скокнал од 12 метри високиот покрив: Како да е мачка

„Додека одел, приведениот преку жица за громобран се качил на покривот на една од зградите. Иако сѐ било опкружено со бодликава жица, тој успеал да се качи и да скокне од висина од 12 метри. Неверојатно, тој скок или падот не го запреа“, вели изворот на АТВ.

Тој наведува дека бегството го снимиле надзорните камери на затворот.

"На камерите може да се види како скокна. Може да се види и моментот кога по скокот станува како ништо да не се случило и продолжува да бега. Како да е мачка, а не човек", вели изворот.

Внатрешниот стражар одговорил, но бидејќи не биле вооружени, не можеле да го спречат бегството. По избеганиот приведеник е организирана потрага предводена од полициската управа Требиње. Целата полиција е во потрага по Кинезот.

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата