Голем собир во Белград организиран од партијата на Вучиќ

26.05.2023
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Голем собир во Белград организиран од партијата на Вучиќ

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ на почетокот на своето обраќање побара од сите присутни да ги спуштат транспарентите и знамињата.

„Пред секој збор, а јас се подготвував за денеска, денеска, како и сите претходни денови, мора да има молк за сите наши деца кои загинаа во училиштето „Владислав Рибникар“, за нивниот старател Драган, за сите наши деца од дубона и орашје. , За секој живот што е одземен насилно и затоа ве молам сите да ги наведнете главите и со едноминутно молчење да им оддадеме почит на сите жртви во овие две маски“, рече Вучиќ.

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата