Дојава за бомба во амбасадите во Грција

23.02.2024
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Дојава за бомба во амбасадите во Грција

Според Катимерини, непознати лица се јавиле во неколку редакции на грчките телевизии, предупредувајќи дека во 11:30 часот ќе експлодираат бомби во амбасадите на САД, Египет и Израел. Припадниците на Одделот за уништување експлозивни направи се на терен.

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата