Ахмети прогласен за почесен граѓанин на Призрен: Му се броеле достигнувањата од животот и дејноста

2.04.2024
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Ахмети прогласен за почесен граѓанин на Призрен: Му се броеле достигнувањата од животот и дејноста

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата