Спорт

ЛШ ПОЛУВРЕМЕ: Филкруг донесе водство за Борусија (Д) (ВИДЕО)

1.5.2024

Борусија (Д) има предност од 1:0 по првото полувреме на првиот полуфинален меч во Лигата на шампионите против екипата на ПСЖ. Момците на Един Терзиќ можеа полувремето да го завршат и со поубедлива предност, но една 100% шанса во завршниц
Парма се враќа во Серија А!

1.5.2024

Италијанска Парма се врати во Серија А. Трикратниот освојувач на Купот на Италија официјално се врати во елитата, откако денеска на меч од 36. Коло на Серија Б одигра нерешено 1:1 на гостувањето кај Бари, што беше доволно за потврда на м
Повредата на Едерсон не е сериозна, се враќа за последните мечеви сезонава

1.5.2024

Голманот на Манчестер Сити, Едерсон ќе може да се врати на терените за решавачките натпревари кои го очекуваат тимот до крајот на сезоната. Тој заработи повреда на неделниот натпревар против Нотингем Форест и беше заменет на полувремето.
Неверојатно: Дортмунд само од бонуси ќе заработи 30 милиони евра поради Белингем!

1.5.2024

Џуд Белингем во својата прва сезона во дресот на Реал Мадрид прави чуда, игра во страшна форма и секако дека е еден од најдобрите ако не и најдобар фудбалер во светот во моментов. На неговите одлични игри и голови тоа како се радуваат си
Дали Бруно Фернандеш навести дека си заминува од Јунајтед?!

1.5.2024

Бруно Фернандеш веќе неколку сезони е капитен и најдобар играч на Манчестер Јунајтед. Без него едноставно не може да се замисли тимот од “Олд Трафорд“. Токму затоа беше сензационална изјавата на Сер Џим Ратклиф дека само тројца играчи на
Атлетико Мадрид казнет поради расистички навреди!

1.5.2024

На мечот меѓу Атлетико Мадрид и Атлетик Билбао од трибините на “Ванда Метрополитано“ од дел од фановите, беа упатени расистички навреди кон гостинскиот фудбалер Нико Вилијамс. Поради ова, клубот е казнет со 20.000 евра, а за наредните дв
И Романо потврди: Баерн е многу блиску до договор со Рангник!

1.5.2024

Како што денеска ивестуваат германските медиуми а денеска потврди и Фабриицо Романо, Баерн Минхен е многу блиску до договор со Ралф Рангник, стратегот кој трева да го наследни Томас Тухел на клупата на баварскиот гигат. Според Романи дет
Тухел со критики до свој фудбалер: Беше премногу алчен…

1.5.2024

Тренерот на Баерн Минхен, Томас Тухел го искритикува дефанзивецот Ким Мин-Џае за настапот на мечот со Реал Мадрид кој заврши 2:2. Кореецот има вина за двата гола во мрежата на Мануел Ноер. Во првиот случај дозволи Винисиус да му избега,
Марсеј пак ќе менува тренер – деветти пат во последните три години

1.5.2024

Клупското раководство на Марсеј донело одлука да се раздели со тренерот Жан-Луј Гасе по завршувањето на сезоната во Лига 1, соопштува француското издание „Екип“. Изворот тврди дека Гасе со сигурност ќе го напушти клубот, затоа што шефови
Екс голманот на Вардар АРПАД ШТЕРБИК е во болница, имал СРЦЕВ УДАР!

1.5.2024

Поранешниот ракометен голман на Вардар, Арпад Штербик имал срцев удар, објави унгарскиот клуб Веспрем....
Дортмунд – ПСЖ, прв чин од пресметка за финале во ЛШ

1.5.2024

Борусија Дортмунд и Пари Сен Жермен се соочуваат еден против друг во првиот полуфинален натпревар од Лигата на шампионите. Натпреварот на „Сигнал Идуна Парк“ започнува во 21:00 часот, а ќе го води Англичанецот Ентони Тејлор. Реваншот е н
Финалето на Лига Европа 2028 во Белград!

1.5.2024

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ за време на церемонијата за почеток на изградбата на Националнот фудбалски стадион во Сурчин во близината на Белград. Тогаш Вучиќ изјави дека сите работи мора да бидат завршени до крајот на 2026
Тухел: Не знам зошто, но престанавме да се држиме до планот

1.5.2024

Тренерот на Баерн Минхен, Томас Тухел, зборуваше по ремито 2:2 во првиот полуфинален натпревар од Лигата на шампионите против Реал Мадрид. „Почнавме многу добро и можевме да поведеме уште во првата минута. Потоа престанавме да се држиме
Анчелоти: Баерн го играше својот најдобар фудбал, а ние не

1.5.2024

ФОТО: FC Real Madrid/Twitter Првиот чин од полуфиналето меѓу Баерн и Реал во Минхен заврши 2:2, па јасно е дека патникот во финалето ќе се решава во Мадрид. Реал водеше со голот на Винисиус, потоа Баерн го сврте резултатот преку Сане и Ха
По ремито вечерва: Реал ја продолжи низата – 19 меча без пораз!

30.4.2024

Реал Мадрид вечерва беше на работ да претрпи пораз во Минхен, но на крајот извлече реми. Ова за момците на Анчелоти беше 19-тиот последователен меч без пораз. Мадриѓани немаат пораз од 18 јануари, кога Атлетико ги исфрли од Копа дел Реј.
ЛШ: Баерн (М) имаше пресврт за победа, но Винисиус обезбеди реми за Реал (ВИДЕО)

30.4.2024

Првите 90 минути од мега-дуелот меѓу Баерн (М) и Реал (М) во полуфиналето од Лигата на шампионите не донесе предност ниту за еден од големите ривали. На „Алијанц Арената“ вечерва видовме четири гола, но на крајот се остана исто како и на
ПСЖ му нуди нов договор на Луис Енрике

30.4.2024

Раководството на францускиот шампион Пари Сен Жермен е задоволно од работата на Луис Енрике и веќе му понуди и нов договор, пренесуваат локалните медиуми. Актуелниот договор на Шпанецот истекува на крајот на следната сезона 2024/2025, но