21 Mar 2020

Пандемијата со коронавирусот зема данок во економијата во светот и особено тешко ја погоди и мобилната индустрија.

Според…

21 Mar 2020

Samsung го објави кернел кодот за Galaxy S20 телефоните кои ги покренуваат Exynos чипови , што на сајтот XDA-Developers му овозможи овој код…

20 Mar 2020

Huawei за 26. март закажа онлајн презентација, во текот на која ќе ги претстави P40, P40 Pro и P40 Premium смартфоните. Досега воглавно имавме…

20 Mar 2020

Компанијата HMD Global го претстави Nokia 8.3 5G телефонот, кој е позициониран како „убиец“ на премиум смартфони. Уредот го карактеризираат…

20 Mar 2020

Индустриските инсајдери тврдат дека Xiaomi престанал со развојот на сопствените чипови (кои ги развиваше Pinecone дивизијата). Компанијата во 2017…

20 Mar 2020

Huawei ги продолжува гаранциите за сите уреди чиишто тековни гаранции истекуваат од 15. март 2020 до 15. јуни 2020 година. За нив новиот период на…

19 Mar 2020

Оние кои големите и разнобојни екрани ги сметаат за дистракција, би можеле да бидат задоволни од новиот уред ReMarkable 2, кој го…

19 Mar 2020

Redmi за неколку дена конечно ќе го претстави смартфонот Redmi K30 Pro. Наведениот уред требаше да биде презентиран уште на почетокот на месецот,…

19 Mar 2020

Apple претстави ажурирана верзија на iPad Pro таблетот, кој изгледа како минатогодишниот модел, но имплементира голем број подобрувања и надградби…

18 Mar 2020

Samsung минатиот месец го претстави Galaxy M31, а сега на ред дојде да биде официјализиран и Galaxy M21. Главната разлика помеѓу двата модела е во…

18 Mar 2020

Со излегувањето на OnePlus 7T моделот минатата година, компанијата почна се повеќе да вложува во изгледот на брендот. Во врска со тоа, OnePlus…

18 Mar 2020

Realme 6i е официјално претставен, а во прашање е прв смартфон на светот кој го користи MediaTek Helio G80 чипсетот. Покрај ова, телефонот има…

18 Mar 2020

Доколку случајната објава на сајтот на Apple ја посматраме како индикација, наскоро не очекува освежена линија на iPad Pro уреди. На својата веб-…

17 Mar 2020

За десетина дена Huawei ќе ја претстави новата серија флегшип смартфони – P40. Во текот на онлајн настанот кој ќе се одржи на 26. март, Huawei ќе…

17 Mar 2020

Мобилниот камера сензор од 108MP на Samsung е претставен во август минатата година, а се појави на Galaxy S20 Ultra премиум телефонот. Сега…

17 Mar 2020

Досегашните гласини за претстојниот буџетски iPhone на компанијата Apple, досега укажуваа само на еден модел. Меѓутоа, изгледа дека би можел да…