10 Oct 2020

Canon EOS R5 е новата камера без огледала на најголемиот производител на фотоаратаи во светот. И, во моментов, водечки модел на Канон, како и…

10 Oct 2020

Zeiss ZX1 камера што беше најавена пред две години, а потоа исчезна без траг, конечно може да се појави на пазарот и да ја засени целата…

10 Oct 2020

Топ тема кај манијаците за најнови мобилни е iPhone 12 серијата. Apple презентацијата е на  13 октомври, а во меѓувреме се појавија информации за…

21 Sep 2020

Од оригиналниот Ц4 во 190-тите преку АМИ 6 и АМИ 8 во 60-тите, па ГС и ГСА во 70-тите, БХ, ЗХ, ксара, модерниот Ц4 и Ц4 кактус, Ситроен секогаш…

16 Sep 2020

Сè што предвидоа аналитичарите се оствари – претставени се Apple Watch Series 6 и SE, како и два нови модели на iPad, но и услуга што поврзува…

15 Aug 2020

Кон крајот на месецов, технолошкиот гигант Huawei ќе го прошири своето портфолио на паметни производи во Северна Македонија со нова категорија –…

24 Mar 2020

Xiaomi ги претстави Redmi K30 Pro/K30 Pro Zoom телефоните. Во прашање е наследникот на K20 Pro (во Азија) / Mi 9T Pro (во Европа) моделите.…

24 Mar 2020

Нови информации се појавија во врска со најпродавниот производ на Apple. Изгледа дека iPhone 12 ќе доцни два месеца со појавувањето на пазарот, во…

24 Mar 2020

Samsung Galaxy Note20 линијата телефони се очекува во текот на втората половина на годината. Досега во неколку наврати имавме прилика да слушнеме…

24 Mar 2020

Глобалната премиера на новата, долгоочекувана серија Huawei P40 е закажана на 26 март (четврток), од 14 часот.

Под слоганот #…

24 Mar 2020

Xiaomi денеска одржа онлајн презентација, во текот на која кинеската компанија ја претстави глобалната верзија на Redmi Note 9 Pro телефонот –…

23 Mar 2020

Новите извештаи сугерираат дека најмоќниот модел во рамките на годинашната iPhone линија ќе добие поголем сензор на камерата и „sensor-shift“…

23 Mar 2020

Веќе имавме прилика да видиме рендери и дел од спецификациите на Moto G8 Power Lite телефонот, а сега новите протечени информации ни овозможуваат…

23 Mar 2020

Huawei P40 и P40 Pro ќе бидат претаставени во текот на следната недела, а благодарение на дојавувачот Ishan Agarwal, сега ги знаеме речиси сите…

22 Mar 2020

Растот на побарувачката за 5G паметни телефони, кои треба да го преплават пазарот, нема да помогне во неговото спасување од колапс, објави…

22 Mar 2020

Израелската влада одобри итни мерки со кои и се овозможува на безбедносната агенција во оваа земја „Шин бет“, во наредниот период да има пристап…