ВО ЖИВО: Aкцијата за спасување на заробените патници во Џенова

Десетици луѓе загинаа во несреќата што се случи на автопат кај Џенова,Италија, откако се урна мост.Во тек е спасувачка акција на заробените патници под рушевините.

Италијанската агенција Анса јавува дека официјалните лица се сомневаат дека недоволната стабилност е причина за рушењето.Медиумите објавија и фотографии на кои се гледа дека голем дел од патот недостасува.

 

Поврзани

Најнови вести

Коментари