Силна експлозија во центарот на Париз, има и жртви

Рано утринава во центарот на Париз се случила силна експлозија, јавуваат тамошните медиуми.

Според полициски извори до експлозијата дошло поради истекување на гас во пекара која се наоѓача во центарот на градот, но оваа информација засега не е со сигурност потврдена.

Како што обајвија тамошните медиуми во експлозијата има и жртви, но точниот број на жртвите сè уште е непознат.

извор: Makfax

Поврзани

Најнови вести

Коментари