Се сруши мал авион во Германија, загинаа две лица

Две лица загинаа при пад на мал авион источно од Берлин, соопшти германската полиција.

Авионот полетал во попладневните часови од Штраузберг, а се срушил на полјана оддалеченa неколку километри, пренесе „АП“.

Полицијата соопшти дека сѐуште не може да ги утврди причините за несреќата во која загинаа двајца мажи, а за кои нема детални информации.

извор: Makfax

Поврзани

Најнови вести

Коментари