Погубен ирански бизнисмен поради економски криминал

Во Иран денеска бил погубен бизнисмен кој претходно бил осуден на смртна казна поради економски криминал, објави државната телевизија.

Тој беше осуден на смртна казна по краток судски процес во борбата против овој вид криминал, објави Ројтерс.

извор: Makfax

Поврзани

Најнови вести

Коментари