Меркел: Жалам поради спорот, но сега е време за проблемите на граѓаните

Германската канцеларка, Ангела Меркел денеска соопшти дека жали поради последниот спор во нејзината коалициска влада, но истакна дека е време да се фокусираат на проблемите на граѓаните.

„Јас премногу бев фокусирана на функционалноста и процесите во Министерството за внатрешни работи, а недоволно на она што со право ги поттикнува луѓето кога ќе слушнат за нечиј напредок. Многу ми е жал што дозволивме тоа да се случи. Сега е време да ги решиме проблемите на луѓето“, изјави германската канцеларка.

 

извор: Makfax

Поврзани

Најнови вести

Коментари