Ким ја заврши посетата на Кина

Севернокорејскиот лидер, Ким Џонг-ун заврши со посетата на Кина, за време на којашто оствари средба со кинескиот претседател, Си Џинпинг.

Како што пренесе агенцијата Јонхап, неговиот воз ја напуштил железничката станица во Пекинг околу 14 часот по локално време.

 

извор: Makfax

Поврзани

Најнови вести

Коментари