Договорот за брегзит се очекува следната недела, пишува уредникот на „Тајмс“

Договорот за брегзит на Велика Британија и ЕУ ќе биде објавен во вторник, откако еден ден претходно ќе биде разгледан од страна на британската влада, вели уредникот на „Тајмс“ Сем Коутс.

Ваквите информации тој ги соопшти осврнувајќи се на нацртот на дневниот ред за кој било разговарано во Лондон.

„Според еден нацрт за дневниот ред што се разгледуваше денеска во Вајтхол, тоа најверојатно ќе се случи в понеделник”, посочува Коутс.

извор: Makfax

Поврзани

Најнови вести

Коментари