Star

18 декември 2018

Во духот на празниците Ана Севиќ покажала како го украсила домот, во кој некогаш живеела со Дарко Лазиќ

Ана Севиќ и Дарко Лазиќ пред околу една година, божиќни и новогодишни празници одлучиле да се разделат, а годинешниве празници таа ги дочекала во многу подобро расположение, со обзир на тоа дека тргнале секој по...

Филм поради кој милион луѓе дошле на примиера

Пред осум децении светот ја запозна Скарлет О' Хара и слушна за прочуеното "Frankly my dear, I don't give a damn!"

Легендарната драма "Однесено од виорот", љубовна приказна раскажана преку камера на...

Стинг доаѓа на репризна журка - STING: MY SONGS TOUR 2019

Втората половина на декември е време кога почнуваат новогодишните честитки. Авалон продукција наместо класична новогодишна честитка со која ќе им посака на сите што е можно поубави денови во 2019 година, се потруди...

Халкидики град на "луда вода" (видео)

Оваа е ретка (не)природна појава во каналот Еврипос, каде што морската вода тече брзо како планинска река.

Досега никој нема објаснување зошто вакво нешто се случува со морската вода.

Каналот Еврипос е...

17 декември 2018

Чудо на природата – Карпи како 12 Апостоли...

Недалеку од брегот на Јужна Каролина, во близина на Порт Кембел од океанот се издигаат камени острови во различен облик.

Изворно овие стени биле познати како прасица со нејзините прасиња, но во 1950 година се...

Знаци кои не простуваат, уште потешко забораваат кога некој ќе ги навреди...

Многу луѓе поминуваат преку навреди, расправии, проблеми и несогласувања лесно. Толерантни се и неможат долго да бидат без лицето кое го сакаат. Сепак, постојат и оние кои држат до себе по секоја цена. Проверете...

Дара: "Кога некој ќе ми забие нож во грб..." (фото/видео)

Пеачката вели дека умее да простува, но се има свои граници. Изгледа дека сепак неможе да се помири со Сека Алексиќ.

Дара Бубамара продолжува да се конфронитра со Сека Алексиќ. Таа ја прозвала бившата...

Карлеуша е силна како Лав, но ова ја скршило: Јелена за нова година има само една желба

Јелена Карлеуша важи за голем борец и досега се покажало дека од секоја битка излегува како јунак

Како и секогаш, декември месец ја испраќаме старата година и со желби влегуваме во новата. Јелена имала порака...

Тие се омажиле за свои фанови: Овие мажи во младоста мечтаеле по нив, додека не застанале пред олтар (фото)

На естрадата има многу парови кои на лудиот камен застанале иако пред тоа и едните и другите имале прилика да се видат на малите екрани. Многу дами имаат сопрузи кои нивните постери ги држеле закачени по ѕидовите...

Милица Паловиќ останала без 200.000 евра

Милица Павловиќ млада музичка ѕвезда, наскоро ќе објави трет студиски албум "Засекогаш", на кој вредно работела последната година. Извори блиски на пеачката, Милица во новиот албум вложила дури 200.000 евра бидејќи...

Лејди Гага ја одложи венчавката поради филмот

Гага, добитничка на „Златен глобус“ за улогата во „Американска хорор приказна”, веќе неколку месеци го промовира филмот „Ѕвездата е родена“. Пејачката воопшто не очекувала дека оваа римејк класика ќе привлече толку...

Стинг вторпат доаѓа во Скопје

Стинг доаѓа по вторпат во Скопје. Светската рок ѕвезда ќе одржи концерт на 2 јуни следната година во Националната арена „Филип втори“.

„По рекордно брзо распродаденото шоу што се одржа во Вип Арената на 15...

Ја хоспитализирале итно: На српската пејачка и` пукна силиконот

Српската пејачка Јелена Костов преживеала вистинска драма кога и' пукнал силиконот во едната града, па итно морала да се оперира.

Таа почувствувала...

Слоба одлепил по Дара: "Таа е преубава жена"

Моментално еден од нај популарните пеачи Слобда Радановиќ често е во дрштво на Дара Бубамара, многумина мислат дека на Радановиќ Дара му се допаѓа.

Радановиќ повторно предизвикал сомнеж дека му се допаѓа Дара...

16 декември 2018

Филип пред Александра бил во долга врска со оваа глумица, причините за раскинување многумина не ги знаат

Филип пред Александра бил во долга врска со оваа глумица, причините за раскинување многумина не ги знаат

Филип Живојиновиќ, син на Боба Живојиновиќ и сопруг на пеачката Александра, пред неа ја сакал глумицата...