Скандал на настапот на Албанската печка: Дуа Липа се расплакала (видео)

Дуа Липа во средата прв пат настапила во Шангај пред полна сала со фанови, но на верните обожователи овој настап ќе им остане во горко сеќавање.

Имено, за време на концертот неколку фанови станале и почнале да мавкаат со знамиња со боја на виножито, симбол на геј заедницата, при што полицијата ги исфрлила надвор.

https://twitter.com/imneo_/status/1039884007058616320

 

- Сакам да создадам сигурно опкружување за сите нас каде што ќе се забавуваме – порачала со кнедла во грлото пеачката со косовско потекло, а ден после настапот се обратила на фановите по социјалните мрежи.

https://twitter.com/8102Delta/status/1039913652499886080

 

- Синоќешниот настап го оджав за своите фанови. Стоев и пеев и играв со нив. Ќе стојам со вас со сета љубов, и верба, горда сум и благодарна што се чуствувавте сигурни на мојот концерт. Згрозена сум со она што се случи, и праќам љубов на сите обожователи кои биле уклучени во инцидентот. Се надевам дека ќе се вратам еден ден кога ќе биде поинаква ситуацијата и да ја видам салата полна со боите на виножито – порачала Дуа Липа на Инстаграм со слика од концертот.

Но и следбениците на социјалните мрежи имаа што да и кажат на убавата албанска пеачка, односно да ја потсетат на тоа кога се во прашање знамиња кои недолично се користат особено во јавни и културно забавни настапи, и секако без коментар...

 

Поврзани

Најнови вести

Коментари