Сканда го тресе кралското семејство: Јатрвите неможат со очи да се видат: Меган и Хари се селат од палатата, не сакаат...

Скандал го тресе кралското семјсто. Имено, како што пренесуваат медиумите, Меган и Хари решиле да ја напуштата Кесингтонскта палата, бидејќи не сакаат да живет во близина на Кејт Миделтон и принцот Вилијам. Имено Меган и принцот Хари моментално живеат во двособен стан во палатата додека еден дел се реновира, каде што овој пар би добил поголем простор за живеење.

Меган и Хари наскоро треба да се преселат во Апартнам 1, поточно дел од палатата која има 21 соба а за реновирање вложени биле 1,6 милиони долари. Доколку се преселат ќе станат соседи со Кејт и Вилијам кои живет во Апартманот 1А.

Меѓутоа англиските медиуми пишуваат дека Меган и Хари сакаат поголем дом поради принова која ја очекуваат, но дека не го сакаат Апартманот 1 затоа што не сакаат први соседи да им бидат Кејт и Вилијам, со што се зголемија шпекулациите за лошите односи помеѓу јатрвите Кејт и Меган.

"Наскоро принцовите ќе имаат одвоени работи и одвоени животи. Зошто мора да живеат во Кесингтонската палата? Имаат и други опции и пари да купат куќа во Лондон" – рекол извор близок на кралското семејство.

Поврзани

Најнови вести

Коментари