Принцот Хари со сопругата сепак се селат на имотот Видзор

Војводата и војвотката сепак ќе се селат од Кесингтонската палата а ќе се вселат на имотот Видзор во почетокот следната година.

Како што пренесува АП, тие ќе се иселат од Кенсингтонската палат и ќе преминат во Фрогмор Котиџ на имото во дворецот Виндзор, каде ќе се подготвуваат за раѓањето на своето прво дете кое го очекуваат на пролет.

Од Кисингтонската палата соопштила дека "Виндзор е специјално место" за кралскиот пар и дека се благодарни што ќе живет на имотот.
Дворецот Виндзор е еден од омилените домови на кралицата Елизабета втора. Опкружен е со хиподром каде што таа како млада често одела на јавање.

Хари и Меган ќе живеат на имотот Видзор, но ќе продолжат да ги извршуваат своите работи од Кесингстонската палата на истиот имот каде што живеат војводата и војвотката од Кемброџ, Вилијами Кејт со децата.

 

Поврзани

Најнови вести

Коментари