После породување Мегам се враќа на глумата: Кралското семејство неможе да ја спречи во тоа

Џина војвотката ја споредила со дивата Грејс Кели, која поради мажење со принцот Рение трети се повлекла од филмската кариера.

Џина Нелторп Каун била со години филмски агент на војвотката од Сасекс, се додека Меркл не го запознала принцот Хари.

Иако Меган Меркл престанала да снима серии и филмови, судејќи по Џина, нејзината кариера не е готова. Таа војвотката ја сопоредила со дивата Грејс Кели, која поради межачка со кнезот Рение трети се повлекла од филмската кариера.

Џина тврди дека, ако Меркл реши да му се врати на филмот, кралското семејство не ќе можи да ја спречи во тоа, пренесува Дејли мејл.

"Сигурна сум дека ќе снима уште еден филм. Ако Меган посака да снима таа ќе снима. Таа е решителна жена, која знае што сака. Современа жена е, има слободна желба и таа е водач",рекла Џина за Дејли Мејл, која била со Меган во моментот кога се запознала со принцот Хари.

"Нема да биде не сериозна девојка како што била порано. Впрочем таа е одлична глумица и дефинитивно ќе работи нешето сериозно, и додала дека враќањето нема да се случи додека Меган не се породи.

"Знам дека сака да има повеќе деца. Ќе биде добра мајка, верувам дека Хари паднал на таа особина" заклучила Џина.

 

Поврзани

Најнови вести

Коментари