Нејзините „џиновски“ гради и донесоа европска слава (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

Љубителите на фудбалот добро ја паметат Рике Роци Која стана хит на Европското првенство во фудбал во 2016 година.

Таа беше на сите насловни страници на светските медиуми откако папараците ја уловија на трибините со длабоко деколте.

Тоа и донесе голема популарност, а нејзниот Инстаграм профил преку ноќ доби стотици илјади нови следбеници.

Популарноста на оваа албанска манекенка и донесе работа во Милано и други европски градови, а во последно време се почесто е активна на својот Инстаграм со провокативни фотографии, погледнете.

Поврзани

Најнови вести

Коментари