Не чека венчавка: Богдана Родиќ направила нешто што потврдува дека нејзината љубов кон Вељко е неуништива (фото/видео)

За својот сакан Богдана е подготвена на направи се, дури и пред брак.

Вељко Ражнатовиќ и Богдана Родиќ сериозни во намерата да ја крунисат својата љубов со брак зборува и тоа што идната невеста веќе долела одлука и како ќе се презива.

Вељко на Инстаграм на заедничката фотографија со Богдана под неа напишал: "Среќни празници од семејството Ражнатовиќ".

 

Имено, Богдана ги изненадила следбениците кога на социјалните мрежи го променила своето презиме.

Покрај името повеќе не стои Родиќ, туку Ражнатовиќ, и со тоа јасно ставила до знаење дека веќе одлучила како ќе се презива за немолку месеци, а како што најавиле ќе има и свадба.

 

Поврзани

Најнови вести

Коментари