Мора ли баш сега? Јелена Ѓоковиќ открива како Новак најлесно може да ја изнервира (фото)

Иако се хармоничен и среќен брачен пар, изгледа дека и светскиот тенисе број 1 има свои црвени линии.

Јелена Ѓоковиќ објавила фотографија со сопругот Новак и открила еден симпатичен детал за тенисеот.

Имено, тој не секогаш е одушевен од фактот да се фотографира, а сликата која е направена на Малдини е идеален пример за тоа.

 

Во една прилика Јелена направила селфи на која Новак делува доста збунет и незаинтересиран.

- Мојот израз на лице: чиста среќа. Неговиот: среќа, но со блага иритираност и прекинувам во моментов со сликање – напишала Јелена, на изненадување на сите но и ги насмеала.

Поврзани

Најнови вести

Коментари