Мишел Обама направила вистински Моден и луксузен бум кој никој не го очекувал (фото)

Како што е познато Мишел Обама имала динамична есен. Објавила автобиографска книга "Becoming" и како што пренесуваат американските медиуми тиражот е веќе распродаден.

На самиот крај на турнеата Мишел Обама ја одржала својата последна промоција во Бруклин. Сара Џесика Паркер ја имала таа чест да разговара со бившата прва дама на САД.

 

Таа се појавила во специјално впечатлива облека. Жолта сатенска наметка- фустан била исклучителна и впечатлива за новопечената писателка која на севкупниот и не секојдневен изглед додала чизми од истата марка. Инаку фустанот е од колекцијата на Беланси за пролет/лето 2019 и сеуште не е достапена во продажба.

За случајот да биде уште по интересен, овие диско светкави чизми чинеле неверојатни 4.000 долари.

 

Поврзани

Најнови вести

Коментари