Фатална плавокоса: Сопругата на Никола Којо е невидена убавица (фото)

Глумецот Никола Којо може да се пофали со убавото семејство, но никогаш не се експонираат во јавноста.

Познатиот глумец Никола Којо има многу убаво семејство, а неговата сопруга Александра Ѓуриќ плени со убавина.

Александра е бивша манекенка, со Никола имаат три деца. 2008 година ја добиле ќерката Ана, 2013 година им се родиле близначки.

Таа била една од најубавите манекенки во регионот, која после мажење за глумецот се повлекла од модните писти.

Парот се земале после осум месеци врска, а во брак се полни 11 години. Сопругата на Којо има главна улога во спотот "Моја драга" на Здравко Чолиќ.

Многумина се прашуваат како на Никола му оди од рака деталите од приватниот живот да ги чува само за себе, одговорот е многу едноставен – кога од медиумите ќе го прашаат за приватниот живот, глумецот не одговара, и тоа само од една причина: неговото семејство заслужува мирен и едноставен живот.

Поврзани

Најнови вести

Коментари