Да знаеше Меган што ја чека после 22 години...?!

 

Корисниците на интернет објавиле повеќе од шест милиони твитови во саботата на венчањето на принцот Хари и Меган Маркл, што е многу повеќе од венчањето на Вилијам и Кејт.

Помеѓу сабота и недела, објавени се 6.604.498 твитови во светот за кралското венчавање, од кои 5,2 милона имал haštag #RoyalWedding, истакнала специјализираната компанија.

Во истиот период 29.април 2011, на денот на венчањето на принцот Вилојам со Кејт Мидлтон, корисниците објавиле 1,821.669 твитови, додава компанијата.

Најмногу поделен твит @LucySempey, готово105.000 повторен е покажување на сликата на младата Меган пред Бакингемската палата пред нејзините фототграфии од венчањето.

Во текстот стои: "Еден ден имате 15 години и се сликате пред Бакингемската палата, а 22 подоцна се мажите за принц. Надреално".

Поврзани

Најнови вести

Коментари