Црна Гора дисквалификувана на Евровизија - Нивниот претставник го шокираше светот (ВИДЕО)

Невкусна шега на црногорскиот пејач наиде на лавина критики.Црногорскиот претставник на овогодинената Евровизија, Вања Радовановиќ непријатно ги изненади сите со невкусната шега што ја направи одговарајќи на новинарско прашање.

„Дали знаете што добиваат глувит слепи и глуви деца за Божиќ? Рак - рече Радовановиќ, што ги разлути мнгумина.

Еве го неговиот настап и претставување:

Поврзани

Најнови вести

Коментари