Анабела се разведува од Андреја? Пејачката веќе не може да трпи насилство

По скандалите и тепањето, кое, наводно, го добила од својот сопруг Андреја Атијас, пејачката Анабела одлучи да стави крај на шестгодишниот брак.

Извор наведуваат дека Анабела повеќе не може да трпи насилство, па ќе се разведе од сопругот со кого ја има ќеркичката Бланкица.

"На Анабела и пукна филмот затоа што целиот живот трпела насилство од своите партнери. Прво од Гаги, на кого му роди две ќерки Луна и Нина, а сега од Андреј, на кого му ја роди ќеркичката Бланкица. Иако решила кривично да не го гони, преку ќотекот не може да прејде и е решена да се разведе", вели наводно изворот близок до пејачката и додава:

"Андреј наводно ја убедува дека нема да се случи повторно, и да побараат стручна помош кога станува збор за алкохолот. Тој и се заколна на неа дека неговата љубов за неа е поголема од желбата за овој порок. Ова не е прв пат дека тие да се во вербален конфликт. Тој е секогаш пијан, и кога е пијан, мозокот му се исклучува. Нон стоп и префрла нешто, а со него не може да се разговара. Но, никогаш досега не се случил физички напад. Во неколку наврати Анабела му рече дека ако тој некогаш крене рака на неа, дека тоа ќе биде крајот на нивната љубов, кој сега се случува", вели изворот.

"Во прилог на ова оди и фактот дека пејачката од социјалната мрежа Инстаграм ги избришала сите фотографии од Андреј и нивните заеднички слики. Анабела не сака да го види во својот живот, а не па на слики уште да го гледа", заклучува изворот.

Андреј Атијас кој со сите средства се обидува да ги поправи односите со Анабела, наводно доаѓа во нејзиниот стан во белградската населба Видиковац уверен дека тоа ќе помогне да се помират.

Поврзани

Најнови вести

Коментари