06 Dec 2019

Расположен и опуштен како никогаш порано на ТВ-гостување, Лозано дојде на снимањето на Еден на Еден со Жаре. Во недела, во 18.30 на Канал 5 ќе го…

06 Dec 2019

 Фолк дивата Светлана Цеца Ражнатовиќ зборуваше на голем број актуелни теми, меѓу кои беа и и оние…

06 Dec 2019

Познатиот глумец и водител Милан Калениќ е во долгогодишен брак со убавата Сандра, со која имаат две деца, ќерка Теа и син Вук.

06 Dec 2019

Фолк хаус бенд, кој се прославил за врме од две децении соработка со Аца Лукас, зажалил што ја прекинал соработката со фолк ѕвездата и поминал кај…

06 Dec 2019

Не му останала должна

Светлана Цеца Ражнатовиќ се огласила после изјавата на Ѓорѓе Давид дека таа не е српска мајка, туку дека е Лепа Брен а…

06 Dec 2019

За нив сето тоа е нормално?!

Односот помеѓу Јелена Карлеуша и Саша Поповиќ на сите им е повеќе од интересен бидејќи на секое снимање на “…

05 Dec 2019

Момчето од Велес за кое многумина предвидуваат балканска кариера, Давид Михајлов ја објави…

05 Dec 2019

Ера Ојданиќ, по пишување на некои медиуми му се замерил на Милан Топалковиќ – Топалко бидејќи ја потценил неговата кариера.

Спрема зборивите…

05 Dec 2019

Северина Којиќ, која го загуби старателството над нејзиниот син Александар, која кој со судска…

05 Dec 2019

Во Кинотеката на Македонија утре (6 декември) со почеток од 17 часот часот ќе се одржи финалната вечер на Фестивалот за филмови снимени со мобилен…

05 Dec 2019

Американската организација на филмски критичари од Њујорк „New York Film Critics Circle (NYFCC)“ синоќа ја додели наградата за најдобар…

05 Dec 2019

Сестрата на Богдана Ражнатовиќ, Бојана Родиќ, наводно четири месеци била во врска со пејачот Стефан…

05 Dec 2019

Не е тајна дека Рада Манојловиќ, покрај гласот и заразните песни, пука на картата на виткото тело,…

05 Dec 2019

НУ „Турски театар“ ќе ја изведе претставата „Бог на масакрот“ од Јасмина Реза и во режија на Билге Емин со почеток во 20 часот. Претставата ќе…

04 Dec 2019

Момците од „Театро Бенд“ во првите денови од месец декември одлучија да ја пуштат во етер својата нова авторска песна…

04 Dec 2019

Во реалното шоу Задруга речиси нема ден некои од учесниците да немаат секс. Рекордери најверојатно се Миљана и Зола,…