Star

16 јануари 2019

На Карлеуша и се заканува робија поради брутална закана на Врањеш: Адвокат открива колку години затвор може да добие

Јелена Карлеуша со писмо се обратила откако во јавноста испливале нејзините-порно фотографии

Адвокатот Небојша Перовиќ го анализирал отвореното писмо кое Јелена Карлеуша му го упатила на Огњен Врањеш на...

Маестралци 30-годишниот јубилеј го одбележаа со австралиска турнеја

Австралиската турнеја на „Маестралци" стартуваше во градот Перт, со концерт во организација на македонското друштво „Вардар". Настапот во Перт беше токму за новогодишната ноќ, а пред преполна сала и одлична публика...

Почна втората фаза од гласањето за MAC

Скајмјузик се откажува од својот дел од приходите од СМС гласањето во хуманитарни цели.Во првата фаза од гласањето пристигнаа преку половина милион гласови од сите краеви од светот, а најмногу гласови имаше...

Никој досега не ми покажал голема љубов! Врањеш се огласил прв пат после скандалот: Што ќе правиш сега ЈК (видео)

Откако во јавноста испливале експлицитни фотографии на Јелена Карлеуша и фудбалерот Огњен Врањеш, тој не сакал многу да се огласува иако Јелена изнела неколку негови скандалозни пораки, дури и слики како плаче, и...

Тошиќ ја отерал Карлеуша од Кина: Јелена се враќа утре во Белград, Душко не знае на кого да верува

Јелена Карлеуша веднаш се залетала во Кина откако нејзиниот наводен љубовник Огњен Врањеш објави експлицитни фотографии од пеачката.

Имено како што дознаваат некои медиуми, Јелена Карлеуша веќе резервирала...

Карлеуша бара помош од Вучиќ! Господите претседателе, помогнете ми да го запрам ова лудило

- Ако не поради мене, тогаш поради моите деца, мажот, болна мајка... Ве молем. Ова отиде предалеку...

Домашните, но и странските медиуми брујат за наводната афера на Јелена Карлеуша и фудбалерот Огњен Врањеш...

КАКО ОД МАЈКА РОДЕНА - нова снимка на Карлеуша (ВИДЕО)

На социјалната мрежа твитер се појави ново видео од Јелена Карлеуша. На снимката се гледа како балканската ѕвезда се снима додека лежи во кревет како од мајка родена.

Ова видео е дел од низата голи фотографии...

Порно афера 2 дел! Шокантни пораки и слики испливале со ЈК и Врањеш

Најскандалозна порака била онаа во која Јелена му зборува на Врањеш за својот сопруг Душко Тошиќ дека го доживува како брат и пријател, опишувајки до детали дека би сакала да имаат секс и што се би му правела.

...

Џаред Лето изнајми остров во Хрватска и ги покани фановите да дојдат

Џаред Лето и неговиот бенд „Трти секундс то Марс“ организираат фестивал во Хрватска, поточно на едно островче кај Шибеник.

Станува збор за Марс исланд фестивал кој ќе се одржи од 9 до 12 август, а рокерите се...

15 јануари 2019

Ги бутна сите рекорди: Ова е најпопуларната македонска песна на ЈУТЈУБ - шест милиони прегледи (ВИДЕО)

Сигурно не треба многу за да погодите која е најпопуларна Македосна песна на youtube. Песна која почна да се пее на сите свадби, слави, веселби која почна повторно да живее со Македонскиот народ. Се работи за...

Еве што и порача еден Македонец на Јелена Карлеуша (ФОТО)

Скандалот со наводно голите слики од Јелена Карлеуша не престанува. По пораките наводно разменети меѓу неа и Огњен Врањеш, тој одлучи да објави детали на стори на Инстаграм, ..па ги избриша. Карлеуша објави слики...

Врањеш конечно признал: Како ви се допаѓа кога јас малку ќе се заиграм? Се беше лага и фотошоп

Откако вчера вечер на Инстаграм поставил заедничка фотографија со Јелена Калеуша напишал "реферат" како се запознал со пеачката.

Сепак, неколку минути подоцна фудбалерот ја избришал споменатата објава, со што...

Оперската претстава „Тоска“ во МОБ

Оперската претстава „Тоска“ на Џакомо Пучини ќе биде изведена в петок, 18 јануари, со почеток во 20 часот во Македонската опера и балет.

„Тоска“ е приказна за трагичната љубов на Флорија Тоска и сликарот...

Драга ЈК, после "е" нема "к"! Младиот Кариќ испратил сурова порака на Јелена Карлеуша

Секси аферата Јелена Карлеуша и Огњен Врањеш не престанува да ја тресе јавнста во Србија, а по тој повод, со сурова порака се огласил и младиот Стефан Кариќ, кој порано бил поврзуван со Кристина Коцкар.

Синот...

Се огласила мајката на фудбалерот: ЈК мора да одговара за своите постапки, трбала да води сметка

Мајката на Огњен Врањеш кои ги пуштил фотографиите на Јелена Карлеуша, вели дека воопшто не и е пријатно поради настанатата ситуација.

Јелена Карлеуша по објавување на спорните фотографии испратила заканувања...