Уште не е пладне а Лептокарија cмрди на cкапано месо, cкапан зеленчук, ypина и различен друг смeт кој фeрментира на жешково и тpуe надалеку – вака…

Двокатен автобус на ЈСП Скопје што сообраќал на линијата со број 5 утрово се запали на улицата Ѓорче Петров, во близина на општинската зграда.…

Двокатен автобус на ЈСП Скопје што сообраќал на линијата со број 5…

Двокатен автобус со број 5 на Јавното сообраќајно претпријатие – Скопје се запали изутринава во населбата Ѓорче Петров. Нема повредени патници.…

Екипите на Град Скопје ја завршија реконструкцијата на дел од улицата Ѓорче Петров, на потегот од општинската зграда до објектот на „Баумаркет“, а…

Одделението за безбедност на патниот сообраќај при Секторот за внатрешни работи Скопје на 21.08.2019 во периодот од 18:…

Ова е третата година по ред во која во октомври се очекува нов бран на позитивна енергија. Минатата година во Скопје над 1.600 учесници излегоа на…

Гори автобус на ЈСП, двокатен во скопската населба Ѓорче Петров, јавуваат репортерите на Вечер.мк од терен.

Немаме информции за причините,…

Од денеска ќе биде затворен за сообраќај булеварот „Крсте Петков-Мисирков“ односно делницата во правец на Бит пазар, од крстосницата со булеварот…

Град Скопје информира дека утре од 8:30 часот до петок до 8:30 часот, поради градежни активности за реконструкција на коловозот на бул. „Крсте…

Паднат човек во Центар кај поранешен Технометал го реанимира Врза помош во моментов, јавуваат репортерите на Вечер.мк од терен.

Дали е…

Поради уличен дефект на улицата „Октомвриска револуција“ 56 во Скопје од 10:15 часот претпладнево е прекинато…

Од „ЕВН Македонија“ АД информираат дека поради планирани технички зафати во електросистемот денеска без електрична енергија ќе останат:

– во…

Како координатор на советничката група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата во општина Аеродром, изјавувам дека ние денеска ќе ја напуштиме седницата на…

Не знаат каде точно живеат, иако се на адреса на улицата Аминта Трети. Повеќето граѓани велат дека живеат на Ленинова, не можејќи сѐ уште да се…

Владата денеска даде позитивно мислење за предлогот да се основа ново општинско основно училиште „Киро Глигоров“ во Општина Центар.