Skip to main content
x
Спорт
13 Dec 2019

Едно шпекулираат медиумите во Италија, дека Елмас ќе бил сигурен стартер кај новиот стратег на…

13 Dec 2019

Рома обезбеди пласман во 1/16 финалето од Лига Европа, но клубот нема да има многу простор за…

13 Dec 2019

Претстојниот евролигашки петок е резервиран за европската „класика“ која ќе се одржи во…

13 Dec 2019

Денешниот ТИКЕТ на ДЕНОТ во соработка со Mozzart спортските обложувалници го составивме од…

13 Dec 2019

Голманот Такер Тајнан од хокеарскиот тим на Нијагара Ајс Догс сериозно настрада за време на меч…

13 Dec 2019

Заврши есенскиот дел од сезоната. Шкендија заврши како втора и на пауза замина со -8 бодови во…

13 Dec 2019

Продолжуваме со нашата MOZZART хуманитарна кампања за  хумана цел. За викендов го одбравме…

13 Dec 2019

Откако секојдневно се коментира, укажува, прогласува или навива, дека Меси е најдобриот фудбалер…

13 Dec 2019

Наредниот месец во периодот од 9-26 јануари ќе се одржи континенталниот собир во три земји (Австрија, Норвешка, Шведска), а свое учество ќе има и…

13 Dec 2019

Можеме да се фалиме колку што сакаме, да анализираме и потенцираме било што, но реалноста и…

13 Dec 2019

Традиционално со гала свеченост, впрочем како што и личи на Фудбалската федерација на Македонија…

13 Dec 2019

Дебитантот во Лигата на шампионите, Аталанта, успеја да обезбеди пласман во нокаут фазата во…

13 Dec 2019

Ракометна Европа одбројува до почетокот на Европското првенство во јануари следната година на…

13 Dec 2019

Стратегот на Вест Хем Мануел Пелегрини призна дека има ултиматум од управата на клубот дека ако…

13 Dec 2019

Реал Мадрид по освојувањето на второто место во групата на Лигата на шампионите од редот на…

13 Dec 2019

Рускиот фудбалер Максим Максимов е „пречката“ на Вардар за можност да се купуваат нови играчи во…