Skip to main content
x
Спорт
09 Dec 2019

Капитенот на Вардар, Стојанче Стоилов шанса во дуелот со Татран Прешов доби во второто полувреме…

09 Dec 2019

Вардар со пресврт во второто полувреме дојде до победа над Татран Прешов во СЕХА-лигата и со тоа…

09 Dec 2019

На две кола до крајот на регуларниот дел од сезоната во СЕХА-лигата јасно е дека регионалниот…

09 Dec 2019

Одлуката на ВАДА да ги суспендира руските спортисти на четири години, забрана, која се однесува…

09 Dec 2019

Македонскиот одбојкарски репрезентативец Александар Љафтов, покажа колку е голем човек и на…

09 Dec 2019

Реал Мадрид летово потроши околу 350 милиони евра на засилувања па во своите редови ги донесе…

09 Dec 2019

Менаџерот на Лестер, Брендан Роџерс пред неколку дена ја продолжи верноста со „Лисиците“ на уште…

09 Dec 2019

По победата над Пик Сегед во големото дерби во унгарското првенство, Веспрем опуштено го реши…

09 Dec 2019

Фантастичниот Јовица Симовски беше нерешливата енигма за Кирил Ричлиев и одбојкарите на Џио…

09 Dec 2019

Хозе Хернандез Хернандез е одреден за главен судија на првото Ел Класико за оваа сезона. Мечот…

09 Dec 2019

Следната година на календарот на Ф1 патеките се најде и Холандија, на патеката Зандвоорт, која…

09 Dec 2019

Многумина сметаат дека пензионирањето на Лионел Меси еден ден, ќе ја смени екипата и дека тоа…

09 Dec 2019

Иако во ЛШ игра одлично, иако има шанса да биде првиот германски клуб кој во групната фаза од…

09 Dec 2019

Уште девет дена не делат од првото „Ел Класико“ оваа сезона. Шпанските медиуми веќе на големо ја…

09 Dec 2019

Тажна вест за струмичката одбојка, на 32 години почина Дени Стојчев, поранешен одбојкар на Џио…

09 Dec 2019

Веќе нема дилеми, барем кога станува збор за Златан Ибрахимовиќ и Болоња. Директорот на…