Убиен млад фудбалер во Франција

Младиот фудбалер на Сен Етјен, Вилијам Гомис е убиен во францускиот град Ла Сен сир Мер од огнено оружје, пренесуваат локалните медиуми. Деветнаесет годишниот Гомис, роднина на познатиот фудбалер Бафетимби Гомис, засега е убиен под неразјаснети околности.

Гомис играше за вториот тим на Сент Етјен во ффранцуската трета лига и минатата сезона запиша 18 натпревари.

Сент Етјен се уште не се огласил по повод овој случај.

извор: Makfax

Поврзани

Најнови вести

Коментари